Dubai'de Golf Ve Golf
Dubai genelindeki bir çok sahada golf oynamayı deneyin.

  DUBAİ`DE GOLF

Golf oynamayan insanlar için bile, hem kulüp binalarının mükemmel mimarileri açısından hem de çölün başarılı bir biçimde yeşillendirilmesinin ve düzenlenmesinin güzel örnekleri olarak Dubai golf kulüpleri ziyaret edilmeye değer.

Dubai, şampiyonaların yapıldığı golf sahalarına sahip olmakla gurur duymaktadır ve her yıl, son dönemde dünyanın en iyi golfçülerinden Tiger Woodsun da katıldığı Dubai Desert Classice ev sahipliği yapmaktadır.

Dubai Creek Golf ve Yatch Club1993 ocağında açılışı yapılan klüp Dubai nin dünya klasmanındaki ikinci sahasıdır ve 80 hektarlık spor - boş zaman kompleksinin ortasındadır ve 115 tekne kapasiteli marinayı da içine alır. 18 delikli 72 vuruşluk saha 6839 yard uzunluğundadır. Emirates Golf Club Orta Doğu’nun ilk çim sahasıdır. İki kır manzaralı saha her seviyeden golfçüye hizmet verir.

Turnuvanın oynanacağı Majlis golf sahası,18 delikli,72 vuruşlu ve7185 yard uzunluğundadır. Dubai Country Club Emirlikteki en eski yer olan ve yeşilin yerine kahverenginin hakim olduğu tüm Orta Doğunun tek kum sahasının havasına alışmalarını sağlar.

Bu golf sahası 18 delikli 6431 yard uzunluğunda ve 71 vuruş sayısına sahipken diğer 9 delikli saha 2270 yard uzunluğunda ve 32 vuruşa sahip.