Klasik Dubai Turu
4 gece & 5 gün Klasik Dubai Turu

 

Klasik Dubai Turu

1. GÜN   İSTANBUL – DUBAI 
AtaTürk  Havalimanı Dış Hatlar Terminali DEĞİŞİM TURİZM  kontuarı önünde buluşma. Check-in işlemlerinden sonra Dubai’ye hareket. Dubai Havalimanından özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve konaklama.
2. GÜN   DUBAI (ŞEHİR TURU)
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Dubai Şehir Turu. Görülecek yerler arasında; Eski ve Yeni Dubai’nin görüleceği gezimizde Jumeriah Camisi Ortadoğu’nun en yüksek binası Dünya Ticaret Merkezi görülecek ve Körfez’de kısa bir dinlenmenin ardından şehrin eski bölgesi Bastakiya’ya devam edilecektir. Dubai Müzesi ziyaret edilecek, yerel yüzen taksi ile karşı kıyıya geçilerek geleneksel ve modern dizaynları ile göz kamaştırıcı mücevherleri bulabileceğiniz Altın Çarşısı ve sayısız mistik aromalı bahar atın bulunduğu Baharat Çarşısı bulunmaktadır. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği Yerel restoranda. Yemek sonrası otelimizde konaklama.
3. GÜN   DUBAI (DUBAI CREEK)
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için Dünya’nın en ucuz alışveriş merkezlerinden biri olan Dubai’de alış veriş için organize edilmiş olan Dubai Alışveriş Turu için otelden hareket. Geleneksel Creek kanalı üzerinde boat da alınacak Akşam yemeği için otelden hareket. Teknede alınacak açık büfe akşam yemeği boyunca Arap müziğinin eşliğinde Dubai Creek’in ışıl ışıl görüntüsünü izleme fırsatı, Akşam yemeğini takiben otelimize transfer ve geceleme.
4. GÜN   DUBAI (SAFARI)
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için Safari Turu. 4x4 jeepler ile Dubai’de Çöl Safarisi. Çöl ortasında yapılacak jeep yolculuğunun ardından aktivite istasyonuna ulaşılacaktır. Burada dileyenler eğlenceli kum kayağı yaparak kum tepelerinden kayabilir, dileyenler kumda el izi çıkarma oyunlarına atılabilir. Daha sonra bir deve çiftliği ziyaret edilecektir. Ardından konvoy halinde çölün derinliklerinde yol alınacak, farklı büyüklükte ve görüntüdeki kum tepelerinin arasından geçilirken çölün romantik gün batımı izlenecektir. Güneş batımında grup Bedevi Kampı’na ulaşacaktır. Otantik halı ve minderlerle dekore edilen çadıra girişte geleneksel Arap misafirperverliğinin sergilendiği kahve ve hurma ikramı ile grup karşılanacaktır.  Fonda Arap müziğinin çalındığı, meşaleler ile ışıklandırılan kampta rengarenk süslenmiş develer gezinti için hazır beklemektedir. Grup çadıra yerleştikten sonra geleneksel Arap müziğinden canlı örnekler verilecek ve dileyenler kına ile dövme yaptırabileceklerdir. Muhteşem çöl yıldızlarının altında alınacak akşam yemeğinden sonra otelimize dönüş. Otelimizde konaklama.
5. GÜN   DUBAI-İSTANBUL              
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Dubai Havalimanına transfer ve İstanbul’a hareket.